NATEMAT POLECA Pojechaliśmy do Puszczy Białowieskiej. To nie kornik i minister Szyszko są największymi szkodnikami

Fotoreportaż na płocie czyli Wojnowski Festiwal Fotografii

Marcin Samborski / naTemat.pl
Jeśli swoje plany wyjazdowe wiążecie z Mazurami, a dokładniej z okolicami jeziora Nidzickiego, warto odbić z drogi 58 wprost do wsi Wojnowo na Wojnowski Festiwal Fotografii. Wydarzenie zorganizowane przez Klub Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich swym pomysłem nawiązuje do francuskiego Festival Photo La Gacilly. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest uliczna ekspozycja wybranych prac polskich fotoreporterów.

Przestrzenią prezentacji zdjęć są płoty domów przyległych do głównej ulicy wsi.
Zza kierownicy samochodu wpadamy w fotograficzny korytarz ciągnący się przez całą wieś, z kulminacyjnym punktem zlokalizowanym na terenie jedynego we wsi sklepu.
Nie jest to jednak koniec wystawy.
Na płocie znajdującego się we wsi Klasztoru Starowierów prezentowana jest wystawa - Nagrody SPD za rok 2016.Dlaczego postanowiłem zboczyć ze swojej wcześniej zaplanowanej trasy i odwiedzić Wojnowski Festiwal Fotografii ?
W zalewie tak ogromnej ilości obrazków wypluwanych przez nasze telefony, aparaty czy nawet tablety, warto się zatrzymać i zastanowić czym jest fotografia profesjonalna i czym jest fotoreportaż? Może warto jest skierować obiektyw w inną stronę niż swoja własna twarz, a dzięki temu dać sobie szansę opowiedzieć innym pewną historię ?
Wystawy eksponowane będą od 17 czerwca do 17 września 2017 roku
Zapraszam.
Trwa ładowanie komentarzy...